0
Babușcă

Sugestii server - Premiem ideile bune!

Postări Recomandate

În această seară vom reinstala serverul de la ZERO, avem nevoie de propuneri de la voi cum să fie și ce credeți că lipsește încât să fie un server competitiv cât mai profesionist! Ce credeți că lipsește și ce credeți că ar trebui scos? Toate ideile bune vor fi premiate cu jocuri (licențe Steam)

Model :

04skodA.gifNick:
04skodA.gifPropunerea/Sugestia ta:
04skodA.gifAlte precizări?:
04skodA.gifPoze: (Dacă este necesar)
04skodA.gifRezumat: De ce crezi că ar fi bună această schimbare/implementare?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

04skodA.gifNick: MU GAMMA XI
04skodA.gifPropunerea/Sugestia ta: Propun sa se scoata comanda /ws si sa ramana doar comanda /knife.
04skodA.gifAlte precizări?: Hehe
04skodA.gifPoze: (Dacă este necesar): -- 
04skodA.gifRezumat: De ce crezi că ar fi bună această schimbare/implementare? Suntem o comunitate cu o medie de varsta destul de matura si nu cred ca armele colorate chiar conteaza, chiar as vrea ca server-ul sa fie ca prin 2014-2015 unde chiar nu conta daca aveam skin-uri sau nu. Cum ai zis si tu aceasta comunitatea exista din 2009 de cand jucam cs 1.6. Copii dupa server nu prea stiu ce e acela respect, si ca medie de varsta cred ca suntem majoritatea + 18.

HEHE , semnat GAMMA <3

LA cererea mea nu zic sa se bage ceva in plus, Totusi ma gandesc ca armele colorate nu ajuta la nimic server-ul in momentul de fata, suntem exact aceaisi oameni. Si doar sa ramana !knife doar pentru faptul sa fie ceva in plus fata de cea ce se scoate. 

Dar ai putea sa adaugi comanda automata !slayteam cand sunt +2 persoane in viata cand bomba explodeaza. Asa daca o persoana CT ramane 1 vs 4/5 Clar nu va putea da defuze la bomba. Iar daca 2 sau mai multi playeri pe parte de CT sunt in viata si aleg sa dea save sa primeasca automat slay. La fel si pe parte de T daca 2 persoane aleg sa faca save in loc sa planteze bomba sa primeasca slay doar in cazul ca ramane doar o persoana in viata sa nu primeasca slay .

Editat de skizzoD
  • Like 1

Partajează acest post

Link spre post

04skodA.gifNick:CΛPӨПΣ
04skodA.gifPropunerea/Sugestia ta:Propun sa se scoată VIP (soldat,locotenent,general) și WS
04skodA.gifAlte precizări?:Ghiulea
04skodA.gifRezumat:Ar fii ok sa fie scoase  sa se scoată Vip soldat,colonel,general   la ce ajuta sa primești (1000 $ sau sa vezi cat dai damage ...sau etc) sa fie simplu cum era în trecut simplu daca suntem o comunitate unită putem juca și fără VIP sau comanda de skinuri mănuși si alte bazaconii ......

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post

Trebuie să spuneți și ceva nou să adăugăm/readăugăm pe lângă ce să scoatem.

• Haha 1

Partajează acest post

Link spre post

04skodA.gifNick: znoopy

1. Introducerea unui plugin pentru slay automat la player-ul care arunca bomba ( macar in primele 30 de secunde, dar nu neaparat doar atat), in ideea ca daca ai bomba atunci esti responsabil de pastrarea si plantarea ei. Am zis primele 30 de secunde, pentru ca in timpul jocului poate este necesar sa arunce bmb de la unul la altul sau ceva de genul.

2. Introducerea unui plugin cu slayteam pentru neindeplinirea obiectivelor (daca bmb e pusa si ct face save, odata cu explozia bombei sa faca si slayteam la ct);

3. Imi place pluginul de bet, asadar sunt pentru pastrarea lui;

4. Anti-rush e super ok asa cum e acum!!! (nici prea lunga perioada de asteptare dar nici prea scurta).

5. Ar putea fi scos pluginul de anticamp, pentru ca daca tero/ct campeaza si nu indeplinesc obiectivele hartii oricum primesc slayteam.

6. Pluginul cu gradele...imi place, dar parca nu e ok ca ofera un oarecare avantaj (mic) celor cu grade mari. Personal l-as pastra, dar nu tin neaparat.

7. Pe langa statisticile oferite de cs:go in mod standard (ma refer la alea care apar la final de runda, gen ion a facut kill prin fb), daca gasesti pluginul ala care iti arata cati metri ai alergat..ar fi fun, dar de asemenea, nu ar fi si obligatoriu :)), la fel si ala care spune cand ai dat noscope si parca si canta...

04skodA.gifAlte precizări?: !ws, !knife, !gloves in mod clar nu ma pasioneaza deci pot disparea fara probleme dar imi place cu parashuta :)
04skodA.gifRezumat: De ce crezi că ar fi bună această schimbare/implementare?

Pluginul de la punctul 1. ar fi necesar pentru a responsabiliza oarecum jucatorii care au bomba iar cel de la punctul 2. pentru ceva mai mult dinamism.

Pluginul cu pariurile este util ca sa faci bani mai repede :))..si mai multi !!!

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post

O să păstrăm armele colorate, mănușile și cuțitele deoarece datorită lor sunt atâția oameni acum, trebuie să ne adaptăm ca să supraviețuim din "păcate" ^_^

Am să adaug mai multe pluginuri FUN noi precum și unele vechi (advanced scope) o să fie readăugate.

Ce părere aveți despre Stamm? Să rămână sau să-l scoatem? Stamm = pluginul cu puncte

• Thanks 1

Partajează acest post

Link spre post

Stam ar fiii ok sa rămână  eventual să fie mai greu de obținut punctele gen un punct la 2-3 kiluri sau sa mai bagi grade noi care să-ți de-a (grenada ,smoke , flash.  armura , eventual la ct kit de defuse).

Specific   punctele  sa fie obținute mai greu  ....sunt destui jucători buni pe servar și nu ar fii corect fata de jucători mai slabi. .....

Gen grad 1-grenada 1000 puncte 

Grad 2- 2 grenade. 1500 punctw

Grad 3-1000 $.     2500 puncte

Grad 4 - faza sa vezi cat ai dat dmg   3500 puncte

Grad 5 - armura.   5000  puncte

Grad 6 - slot servar. 7000 puncte

Grad 7 - culori  in chat.  10000 puncte

Editat de CAPONE

Partajează acest post

Link spre post

Acum 7 ore, znoopy a spus:

04skodA.gifNick: znoopy

1. Introducerea unui plugin pentru slay automat la player-ul care arunca bomba ( macar in primele 30 de secunde, dar nu neaparat doar atat), in ideea ca daca ai bomba atunci esti responsabil de pastrarea si plantarea ei. Am zis primele 30 de secunde, pentru ca in timpul jocului poate este necesar sa arunce bmb de la unul la altul sau ceva de genul.

2. Introducerea unui plugin cu slayteam pentru neindeplinirea obiectivelor (daca bmb e pusa si ct face save, odata cu explozia bombei sa faca si slayteam la ct);

1. Daca am bomba si aleg sa sa dau rush risc sa iau ban pentru anti joc ( cum a fost recent un caz ) si in plus eu nu cred ca asta va ajuta la popularea serverului , ba din contra cei mai noi vor da rapid disconect

2.  La fel cred ca slayteam la sfarsitul rundei e o mare greseala , sunt atatea situatii in care raman 2 sau mai multi jucatori si doar 1 sau 2 incearca sa mearga sa indeplineasca obiectivul dar nu reusesc si renunta in ultimul moment pentru a salva o arma , nu mi se pare corect sa primeasca slay cei 2. Aici intervin adminii si pot da slay la care cred ei ca nu a incercat.....

@Babușcă  

Acum 5 ore, Babușcă a spus:

Ce părere aveți despre Stamm? Să rămână sau să-l scoatem? Stamm = pluginul cu puncte

Eu zic sa ramana . Pana la urma asta e si ideea cu toate gradele astea , cu cat joci mai mult pe server cu atat ai mai multe beneficii .

Partajează acest post

Link spre post
Acum 2 ore, Alin a spus:

1. Daca am bomba si aleg sa sa dau rush risc sa iau ban pentru anti joc ( cum a fost recent un caz ) si in plus eu nu cred ca asta va ajuta la popularea serverului , ba din contra cei mai noi vor da rapid disconect

Really?

Cum adică alegi să faci rush când ai bomba? Adică tu singur?  Păi dacă tu deții bomba și faci rush singur apoi pierzi bomba într-un loc plin de CT , păi e antijoc clar! Nu spune nimeni să faci rush cu bomba, ideea e doar să ajungi să o plantezi și apoi să aperi locul unde ai plantat! Nu își dă lumea disconect din asta..

Partajează acest post

Link spre post
Acum 29 minute, znoopy a spus:

Really?

Cum adică alegi să faci rush când ai bomba? Adică tu singur?  Păi dacă tu deții bomba și faci rush singur apoi pierzi bomba într-un loc plin de CT , păi e antijoc clar! Nu spune nimeni să faci rush cu bomba, ideea e doar să ajungi să o plantezi și apoi să aperi locul unde ai plantat! Nu își dă lumea disconect din asta..

De asta are dreptul sa arunce bomba altuia. NU esti obligat daca ai tu bmb la start, tot tu sa o plantezi ... si eu fac la fel; prefer sa incerc sa ma duc peste ei ( nu de unu singur ) fara ca ei sa vada bmb.

Si ca sugestie pentru server:

Scoate permanent anti-flashul si anti molotovul; e prea op la rush si in alte situatii. Si e foarte frustrant sa vezi cu unu de la ei da flash, tu il iei permanent si coechipierul lui nu are nimic. La fel si cu incendiare/molotov. 

Editat de zRo

Partajează acest post

Link spre post

Dacă citeai regulamentul serverului, ai fi înțeles de ce susțin ideea de a nu arunca bomba.

Citat

* Jucatorul care primeste bomba la inceput de runda, are obligatia sa incerce sa o planteze. Aruncarea bombei pe jos sau la un coechipier fara existenta unei intelegeri prealabile se pedepseste cu SLAY/KICK.

Despre anti flash și anti incendiară sunt de acord, prea op, deci ar putea fi scoase!

Partajează acest post

Link spre post

BAGATI bunny hop in fain am vazut pe Un sv mai de mult sa putem face bhop sau imediat dupa ce Ai dat un kill sa se faca ecranul albastru transparent pentru0.5 sec sau 1 sec

• Sad 1

Partajează acest post

Link spre post
Acum 2 minute, znoopy a spus:

Dacă citeai regulamentul serverului, ai fi înțeles de ce susțin ideea de a nu arunca bomba.

Despre anti flash și anti incendiară sunt de acord, prea op, deci ar putea fi scoase!

Eu unul nu sunt de acord. In aceeasi situatie puteti fi si voi, coechipierul da flash, iar tu intrii. Ideea este ca acum, avand skinuri pe arme intra destul de multi copii si nu vrei ca in fiecare runda sa ti se planga jucatorii ca iau flash aiurea. Chiar si tu fara sa vrei tot dai un flash coechipierului.

Partajează acest post

Link spre post

@znoopy  Nu era vorba de mine , am dat 1 exemplu cum s-a intamplat de a dat dan Iman pentru anti joc , intra jucatori noi care habar nu au de reguli si atunci preferi sa arunce bomba in site decat sa fi nevoit sa o recuperezi de nu stiu eu unde............ si sunt tare curios cati la %  din playerii care joaca pe server isi fac mai intai cont pe forum sa citeasca regulamentul...

Partajează acest post

Link spre post

Avem nevoie de pluginuri noi, chestii ce ar atrage jucători noi :)

Partajează acest post

Link spre post
0